• Nasza szkoła, położona koło Grójca w woj. mazowieckim, jest niewielką placówką więc wszyscy, uczniowie i nauczyciele, czujemy się  w niej jak jedna wielka rodzina. Swoich uczniów staramy się nauczyć szacunku względem innych, miłości do przyrody i poszanowania tradycji. Szkoła przygotowuje do życia w nowoczesnym społeczeństwie: 2 języki obce i informatyka (od klasy I). Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt multimedialny oraz dostęp do szybkiego internetu, co pozwala na prowadzenie zajęć z wykorzystaniem najnowszej technologii. W naszej szkole działają liczne koła zainteresowań. Uczniowie uczestniczą w różnych szkolnych i pozaszkolnych konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, przeglądach artystycznych. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie uroczystości z okazji: Spotkania Opłatkowego, Choinki Noworocznej, Pierwszego Dnia Wiosny, Dnia Matki, Dnia Dziecka itp. Uczniowie biorą udział w różnych akcjach charytatywnych. Szkoła jest centrum życia kulturalnego i sportowego naszej gminy.

• Sport sprawia naszej młodzieży wiele radości. Zapewnia jej prawidłowy rozwój, kształtuje charakter i postawę. Ażeby tak się działo musi być spełnione kilka ważnych warunków. Po pierwsze - baza materiałowa. Możemy się poszczycić wspaniałym zespołem boisk oraz placem zabaw, malowniczo wkomponowanym w naturalny teren. Wymiarowe boisko i bramki do uprawiania młodzieżowej piłki nożnej. Boiska do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową i koszykówkę. Bieżnie lekkoatletyczne do biegów sprinterskich oraz biegów średnich. Skocznia z prawdziwego zdarzenia do skoku w dal i wzwyż. Dzięki temu co roku jesteśmy organizatorami zawodów lekkoatletycznych w trójboju i czwórboju szczebla gminnego, oraz biegów przełajowych. Teren przy szkole jest pięknie ukształtowany, co umożliwia nam jesienią organizowanie biegu przełajowego, natomiast w okresie zimowym bezpieczne zjeżdżanie na sankach.